تبلیغات
حلی 6 ها

حلی 6 ها
درس به همراه تفریح 
نظر سنجی
آیا از داوری مسابقات ورزشی مدرسه راضی هستید؟

سه‌شنبه 17 آذر 1394

ضوابط ورود دانش‌آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان به پایۀ دهم این مدارس اعلام شد

با صدور بخش‌نامه‌ای از سوی دكتر حسین شجاعی، رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، ضوابط ورود دانش‌آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان به پایۀ دهم این مدارس در سال تحصیلی 96ـ1395 اعلام شد.

بر اساس این بخش‌نامه، تمامی دانش‌آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 95ـ1394 كه معدل كل سالانۀ هر دو پایۀ هفتم و هشتم آنها در خرداد، 17 و بالاتر از آن باشد، می‌توانند بدون شركت در آزمون ورودی، در پایۀ دهم این مدارس ادامۀ تحصیل دهند.

بند دیگری از این بخش‌نامه به این نكته اشاره دارد كه گروهی از دانش‌آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 95ـ1394 كه معدل كل سالانۀ آنان در خرداد، در یكی از پایه‌های هفتم یا هشتم 17 و بالاتر از آن و در پایۀ دیگر (هفتم یا هشتم) بین 16 تا 16.99 باشد نیز، در صورت تأیید در شورای دبیران مدرسه و تصویب در شورای مدرسۀ محل تحصیل فعلی خود، پس از صدور مجوز ادارۀ استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان، بدون شركت در آزمون ورودی دبیرستان‌های دورۀ دوم استعدادهای درخشان، مجاز به ادامۀ تحصیل در پایۀ دهم این مدارس خواهند بود.

لازم به ذكر است دانش‌آموزان مشمول بندهای فوق، باید حائز شرایط ادامۀ تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان مندرج در آیین‌نامۀ ارزش‌یابی تحصیلی و تربیتی دورۀ راهنمایی تحصیلی باشند.

همچنین در این بخش‌نامه، مسئولیت توزیع دانش‌آموزان مشمول بندهای فوق در دبیرستان‌های دورۀ دوم استعدادهای درخشان در هر شهرستان، با نظارت ادارۀ استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان، بر عهدۀ ادارۀ كل آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

مطابق بخش‌نامۀ رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، آن دسته از دانش‌آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 95ـ1394 كه معدل كل سالانۀ هر دو پایۀ هفتم و هشتم آنها در خرداد، كم‌تر از 17 باشد، لازم است برای ادامۀ تحصیل در پایۀ دهم این مدارس، همانند دانش‌آموزان دیگر مدارس در آزمون ورودی دبیرستان‌های دورۀ دوم استعدادهای درخشان شركت كنند.

گفتنی است شرایط و ضوابط شركت دانش‌آموزان پایۀ نهم سایر مدارس (غیر استعدادهای درخشان) در آزمون تكمیل ظرفیت (ورودی) پایۀ دهم دبیرستان‌های دورۀ دوم استعدادهای درخشان، طی دستورالعمل جداگانه‌ای متعاقباً اعلام خواهد شد.[ جمعه 20 آذر 1394 ] [ 09:39 ب.ظ ] [ علی انصاری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام ما چند تا از بچه های دوره دوم مدرسه علامه حلی 6 هستیم
بی کار بودیم این وب رو زدیم و هیچ قصد دیگه ای از این کار نداشتیم
جستجوگر گوگلدر این وب
در كل اینترنت
تقویم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :